Noniin hyvät ystävät! Olen kirjoittanut muutaman kerran, että oon joutunut tekemään isoja päätöksiä ja kertonut, että jotain uutta on luvassa. On ollut tosi vaikee pitää tämä salassa näin kauan, mutta nyt vihdoin voin avata suuni. Asiahan on sillä tavalla, että tämä päätös oli mulle tosi iso juttu. Moni ei ehkä ymmärä, mutta blogi on mulle nykyään tosi tärkeä asia elämässä. Fitfashionin myötä blogi on päässyt kasvamaan huisisti kuluneen vuoden aikana, mutta nyt olisi kuitenkin uusien tuulien aika. Mua pyydettiin nimittäin Indiedaysiin bloggaajaksi. Indiedays on suomen suurin blogiportaali ja varmasti monille jo ennestään tuttu. Nyt saatatte miettiä, että mitä ihmettä mun blogi tekee siellä muoti- ja lifestyleblogien seassa, mutta homman nimihän on sellainen, että koko Indiedays uudistuu lokakuun alussa ja luvassa on huikeita juttuja niin portaalin sisältöön kuin ulkonäköön liittyen. Minä tulen edustamaan sportti- ja hyvinvointipuolta, sillä tämä blogihan keskittyy puhtaasti juuri näihin osa-alueisiin.
Bloggaamisesta on tullut mulle kokoajan ”ammattimaisempaa” ja tämä muutos myös mahdollistaa, että pystyn tulevaisuudessa panostaa blogiin entistä enemmän. Blogin sisältö ei tule muuttumaan, sillä mä en osaa kirjoittaa mistään muusta, kuin näistä jutuista mitä täällä on pyörinyt! Pystyn ja pyrin kuitenkin satsaamaan enemmän lukijoiden toiveisiin ja muihin juttuihin, mitkä tekevät tästä toivottavasti vieläkin mielenkiintoisempaa luettavaa. Toivon sydämmeni pohjasta, että te lukijat seuraatte mukana, vaikka tuonne osoitteeseen pieni muutos tuleekin.
Blogini tulee löytymään Indiedays Styles & Trends -sivustolta, jossa seurataan nuorten, rohkeiden bloggaajien värikästä elämää ja oman tyylin kehittymistä. Kekseliäistä, ajan hermolla elävistä Indiedays Styles & Trends -blogeista saat ideoita vaatekaapin täydentämiseen, löydät vinkit päivän meikkiin ja motivoidut illan treeniin. Indiedays Styles & Trends- ja Indiedays Living & Lifestyle -portaalit avautuvat kävijöille lokakuussa 2014.
Olen ihminen joka pitää pysyvyydestä ja rutiineista ja täytyy myöntää, että vaikka muutos pelottikin alkuun, pitkän pohdinnan jälkeen kuitenkin päätin, että jos ei ota riskejä ja kokeile, ei voi koskaan saada mitään uutta. Vaikka olen ollut tosi tyytyväinen Fitfashioniin, olen silti todella innoissani koko jutusta, sillä kaikki vaikuttaa todella hyvältä tämän muuton osalta.
Muutto tapahtuu ensi viikon perjantaina 19.9.2014 ja blogin uusi osoite tulee olemaan: a-rou.indiedays.com. Tulen infoamaan tästä vielä lisää lähempänä. Blogloviniin ja muihin seurantakanaviin vaihdan suoraan uuden osoitteen, joten teidän ei tarvitse tehdä sen osalta mitään!
Oon aika innoissaan tästä kaikesta, kaksi muuttoa, kotimuutto ja blogimuutto. Jotenkin on sellainen kutina, että tästä kehkeytyy vielä loistava syksy. Ihanaa viikonloppua teille kaikille!
Mää ajattelin eka et vauva tulee
Haha, ei sentäs
Ihan huippu uutinen

Olin ihan innoissani kun saatiin sähköpostia sun siirtymisestä Indiedaysille. Uskon, että sun ja Venlan myötä sinne suuntaa myös paljon treenaamisesta ja hyvinvoinnista kiinnostunutta porukkaa.
Itse kirjoittelen Inspiration blogien puolella ja hieman olen ollut ”hukassa” kaikkien trendiblogien seassa, mutta teidän myötä uskon myös muiden liikunta/urheilu/hyvinvointi juttujen lisääntyvän
iive
http://voimaahoitsulle.blogspot.fi/
Mahtavaa, kiitos paljon.
Toivottavasti tuodaan Venlan kanssa hieman uutta luettavaa sinne Indien puolelle =)
Hieno juttu!
Kiitti =)
Mä oottelin kans ehkä jotain hieman ”suurempaa”. Lukijan kannalta on kuitenki ihan sama, missä se blogi sijaitsee
No näinhän se on! Tämä oli tosiaan mulle suurempi juttu kuin teille lukijoille, mutta en pystynyt olla hehkuttamatta kun olin ja olen niin innoissaan =)
Onnea kaikkiin muutoksiin:))))))))))
Kiiiitoos!
Musta tää kyllä sopii fitfashioniin enemmän kui hyvin…:D treeniä, fitness-ruokaa, vatsalihaksia.. Ei kuulosta styles&trends kategoriaan sopivalta! Mutta saas nähä! TOki muutokset voivat olla positiivisiakin.
Hehehh…Voipi olla että #OOTD jutut jää mun osalta väliin ja pysyttelen edelleen #DOTD kuvissa (dinner of the day)
Molempia!!!!!:D
Jees, muutokset voivat tuoda uusia juttuja mukanaan. Let’s see
Onnea uusiin koitoksiin =)
Kiitos =)
Mahtavaa! Hyvä rou! Onnea uuteen haasteeseen, hyvin sä vedät : )
Kiitti lapa!! <3
Pakko myöntää, että oottelin jtn suurempaa.
Mutta joka tapauksessa, ONNEA! <3
Hehe, juu voi olla että tää oli tosiaan mulle paljon isompi juttu kuin teille ja tuli hieman hehkutettua
KIITOS <3
Jeii onnea! Tuli sellainen hätä vaan heti mieleen, että säilyykö nämä vanhat jutut kuitenkin jossain vai häviääkö kaikki tähänastinen _pois_? Hätä siinä mielessä, että itsehän tykkään palailla esim joihinkin treenivinkkeihin tms, jotka olet julkaissut jo ajat sitten ja kertailla niitä mieleen ja reseptit toinen homma (ja esim bbc treenit + ruokavaliot ajattelin rykästä joskus tässä talven tullen uudelleen)
Kiitos! Kaikki säilyy ennallaan ja tulee mukana muutossa
videot lisään uudelleen muuton jälkeen, sillä ne katoavat ilmeisesti.
Hyvä juttu, tätä mä just toivoin!
Aivan mahtavaa !Onnea paljon:)
Onneksi olkoon! Olen seurannut sun blogii jo pitkään ja oon onnellinen sun puolesta tästä ”ylennyksestä”. Arvaan että Indiedaysilla sun on parempi kehittää blogias ja oppii uusia juttui. Perässä tullaan Aino!
Kivaa että tuot jotain uutta indiedaysille:) !
! vinkkipostaus siis ruokapaikoista olisi todella kiva!
pari postaustoivetta heti alkuun jo uuttakin blogia varten
– miten kovan flunssan jälkeen on parasta palata takaisin treeniin?
– voisitko tehdä jotain ruokabudjettia että paljonko sulla kuluu esim viikossa safkoihin?
– käytkö koskaan ulkona syömässä? Olisi kiva tietää jos käyt että missä vaasassa on sellaisia paikkoja joissa saa tervellistä hyvää ruokaa
O Ou
mä oon lukenu sun blogia just tän fitfashionin uusimpien postausten kautta. Se on niin Kätsy. En varmaan eksy indiedayssiin, joten tulin nyt kommentoimaan et hyvää jatkoa ja uusia tuulia
minä jään rutiineihin tottuneena tänne fitfashionin lukijaksi…
Osa lukijoista on varmasti tottunut tulemaan Fitfashionin etusivun kautta, mutta sille ei sitten voi mitään. Hyviä jatkoja myös sulle
Ihan mahtava valinta indiedaysilta! Kiva kun päätit lähteä mukaan. Hienoa, että saadaan porukkaan myös treeniblogi. Tykkään myös ruokapostauksistasi ja siitä, että olet terveellisen ja kunnolla syömisen puolesta puhuja. Tämä on yksi suosikki treeniblogeistani, vaikka itse harrastankin liikuntaa pääasiassa hieman erityyppisesti, eli CrossFit salilla ja juoksulenkkien muodossa. Tosin ryhmäliikunnastakin on kokemusta, spinning on ehdoton suosikkini :).
Kiitos paljon!!
Toivotaan että tällaisella blogilla on tilausta myös Indiessä! 
Mä tykkään kans isosti sun blogista ja harmittaa lukijana että lähdet, mutta bloggaajana ymmärrän kyllä päätöksesi
Tuun varmasti lueskelemaan juttujas indiellekin mut todennäköisesti harvemmin. Tavataan siellä 
Jonna1983.fitfashion.fi
Kiitti Jonna!
Mä tuun kyllä kyläilemään fitin sivulla säännölisesti edelleen, että törmäillään varmaan täällä, ja siellä indielläkin toivottavasti aina välillä 
Mahtavaa! Haluaisin kysyä vielä että mistä sivulta silloin tilasitkaan ne halvat free kengät?
Kiitos, valitettavasti en voi julkaista sitä täällä
Vastapainoksi fitfashioniin jääville lukijoille, mä olen suht uusi lukija ja uusi koko fitfashionille, aikaisemmin viihtynyt enemmän Indiedaysin puolella. Varmasti tulee useammin eksyttyä juttujesi ääreen, nyt kun ne löytyvät sieltä tutusta! Onnea sulle, kiva saada ff-suosikkini Indiedaysiin :)!
Kiitos!! Kiva kuulla