Nyt on mun vuoro kysyä teiltä 🙂
Toivottavasti mahdollisimman moni jaksaa vastata niin voin tehdä jonkun yhteenvedon vastauksista! KIITOS <3
1. Sukupuoli & ikä ?
2. Missä kaupungissa asut?
3. Miten löysit blogiini?
4. Käytkö lukemassa säännölisesti vai silloin tällöin?
5. Oletko kuntoilija, aktiiviurheilija vaiko sohvaperuna? =)
6. Minkä vuoksi treenaat: a.koska se on kivaa, b.koska haluat laihtua, c.koska haluat parantaa kuntoasi, d. joku muu mikä?
7. Lempi urheilulajisi/ryhmäliikuntatunti ja minkä takia?



1. Nainen & 192. Vaasa3. Facebookin kautta4. Sännöllisesti5. Kuntoilija6. a,b ja c7. Käyn yleensä, bodycombatissa, attackissa, stepissä, RPV:ssä ja spinningissä. Lempiohjelma noista on kuitenki bodycombat. Siksi koska se on eriliasta eikä aina vaan tehdä samoja askeleita ja liikkeitä.
1. Nainen & 262. Vaasa3. Facebookin kautta4. Löysin tänne vasta vähän aikaa sitten ja tähän mennessä säännöllisesti on tullut pistäydyttyä. 5. Jotain kuntoilijan ja aktiiviurheilijan väliltä. 6. Ainakin a ja b. Myös c olis kiva, mut tuntuu jotenkin tosi vaikeelta, vaikken missään huippukunnossa olekaan. Sekä d) kiinteämmän kropan tavoittelu, elämäntapa, pienempi tai suurempi riippuvuus…?7. Lempi ryhmäliikuntatunteja ovat hyvien ja kannustavien ohjaajien omat (lihaskunto ja aerobiset) tunnit, koska lesmillsit alkavat kyllästyttää. Arvostan ohjaajien omilla tunneilla myös sitä, että he vaihtelevat koreografioita ja musiikkeja riittävän usein. Lisäksi pidän kaikenlaisesta luonnossa liikkumisesta.
1. Nainen & 20 v2. Vaasa3. Kaveri luki sun blogia4. Säännöllisesti5. Kuntoilija6. a, b ja c :D7. Body Attack ehdottomasti! Tunti on todella kiva ja samalla raskas ja saa hyvän treenin. Tunnin jälkeen tuntuu tosi hyvältä ja tunnilla on tosi hyvä fiilis ja kiva olla! 🙂
1. Nainen ja 242. Vaasa3. Kaverin kautta4. Säännöllisesti5. Noo, kait aktiivinen kuntoilija :D6. Se on nii-n kivaa, kunnon kohoaminen ja se on mukava harrastus, pysyy virkeänä. 7. Tällä hetkellä attack ja juokseminen, niistä vaan tulee hyvät kiksit. Jos aika riittäisi kävisin tanssimassa enemmän. Kehittää muutakin kuin kuntoa.
1. Nainen ja 16-v2. Kotka3. Googlailin treeniblogeja :)4. Säännöllisesti5. aktiiviurheilija kai heh6. Koska se on kivaa, ja kunto kohoaa + ja tietty halu pysyä kunnossa liikakiloilta. Ja lisäks se on hyvä keino unohtaa hetkeksi kaikki murheet.7. BodyCombat ihan ehottomasti!! Pääsee revittelemään ihan kunnolla. 🙂 Ja juoksu on myös tosi jees, sillon ajatukset kulkee jotenkin paljon selkeemmin.
1. nainen 34v2. Järvenpäässä3. En muista, varmaan blogisurffailun kautta (treeniblogeja lueskelen/kirjoitan pääasiassa)4. Silloin tällöin, syötteenlukijasta5. Treenailen ja ohjaan ryhmäliikuntaa, n. 5 päivänä viikossa6. a.koska se on kivaa, c.koska haluan parantaa kuntoani, ja d. on kivaa olla hyväkuntoinen ja tavata ihmisiä liikunnan parissa7. Bodyattack. Rakastuin kokeiltuani sitä eka kertaa vajaa 2 vuotta sitten. Musiikki, energisyys ja iloisuus. Kaikkensa antaminen. Treenin/ohjauksen aikana ei pyöri mitään muuta mielessä. Siinä syyt!
1. Nainen & 22v2. Kuopiossa3. En muista yhtään, varmaan surffasin blogista toiseen…4. Säännöllisesti. Blogi on lisätty kirjanmerkkeihin :)5. Varmaan kuntoilija :D6. Liikunta on (yleensä) tosi kivaa ja voi siihen voi purkaa turhautumistaan ja agressioitaan. Haluan myös parantaa kuntoani ja kiinteytyä.7. Jos yksi täytyy valita, niin bodycombat. Se on ensimmäinen laji, johon olen rakastunut. Combatissa parasta on musiikki ja se, että saa antaa vaan mennä ja nollata ajatukset. Purkaa turhautumia. Lemppariohjaaja kruunaa tunnin. 🙂
1. Nainen & 202. Uumaja3. Kerroit siitä ja facebook4. Seuraan ja luen kun näen jotain joka on jännää5. Kuntoilija6. c&d – koska se tekee hyvää hyvinvoinnille ja piristää oloa. 7. Combat, tai muut aerobiset ja hauskat. Tykkään sykkiä! 🙂
1. Nainen, 232. Vaasa3. Kaveri tiesi et oot mun lemppariohjaaja ja kerto et kirjottelet blogia… Koukkuun jäin! :D4. Säännöllisesti. :)5. Kuntoilija varmaankin6. a ja c! hyvästä jumpasta ja liikunnasta ylipäänsä tulee paras fiilis ikinä!7. Kaikki aerobiset, step ehkä ykkönen tällä hetkellä. Body- ja rpv-tunnit kivaa vaihtelua les millseille ja hyvällä ohjaajalla on yleensä myös hyvät biisit ja kunnon sykkimistä -> love it!
1. Nainen 21v2. Vaasa3. Facebook4. säännöllisesti5. kuntoilija/aktiiviurheilija6. a & c7. Salilla tunneista lemppari on ehdottomasti steppi! Sopivan raskasta, mutta kuitenkin hauskaa. Ja lisäksi kauan on tullu harrastettua salibandya, nyt tosin pidän taukoa siitä, mutta kova into olisi taas takaisin kentille.
1. Nainen, 222. Vaasa3. Facebookista4. Kyllä mä melkeen joka päivä käyn kattelemassa, jos oot kirjottanu :)5. Aktiiviliikkuja6. Koska se on elämäntapa, liikkumisesta tulee hyvä olo ja voi unotaa kaikki murheet ja stressin. Myös itseluottamus on parempi.7. Spinning on ehdoton lemppari 🙂
1. Nainen, 232. Vaasa3. Facebook4. Joka päivä.5. Aktiiviurheilija?6. a, b ja c7. Spinning :), core, steppi, body, tbc, pumppi.
1. Nainen, 252. Jyväskylä3. Etsin treeniblogeja ja törmäsin sinun blogiisi. Olisikohan ollut blogilistan kautta?4. Useamman kerran viikossa. Riippuu kuinka usein kerkeän käymään.5. Aktiiviliikkuja6. Elämäntapa ja se nautinto mikä siitä tulee. Treenien avulla työasiat myös pysyvät töissä.7. Tanssiminen ja kaikki rankat treenit sekä spinning ja boxing.
1. Nainen, 262. Vaasassa3. Googlasin Lady Line Vaasa ja eksyin tänne :)4. Löysin blogisi vasta hetki sitten, mutta siitä lähtien olen käynyt täällä aika säännöllisesti. Käyn myös aktiivisesti sun jumpissa Ladylla ja Gymillä. 5. Hmm.. varmaankin kuntoilija/aktiivinen sellainen :)6. Kaikki vaihtoehdot!7. Steppi ehdottomasti!! Mahtava tunti ja kunnon hikijumppa! Lisäksi tykkään myös spinningistä sekä pumpista!
1. Nainen, 162. Pori3. Selasin treeniblogeja ja löysin tänne :)4. Siitä lähtien kun tän löysin oon lukenut päivittäin ja täältä saa treeni-intoa:)5.Kuntosalilla käyn 4 kertaa viikossas sekä body attack, body pump, body step ja spinning kuuluvat myös joka viikkoiseen ohjelmaan.6.Koska se on kivaa ja vie ajatukset pois koulusta.7.Body Attack koska sen jälkeistä oloa ei voita mikään!
1.kvinna 222.Vasa3.Via en bekants blogg4.läser din blogg regelbundet5.Kuntoilija6.a,c och d. Tränar för att upprätthålla min hälsa, då min kropp far helt i lås annars.6. Body step är min absoluta favorit. Gillar body attack också men jag känner mig mera koncentrerad på steppen, på body attack känns det ibland som man yrar omkring och får inte övningarna alltid 100% pga brist utrymme.
1. Nainen 27v2. Espoo3. Googlettelin treeniblogeja ja erityisesti ryhmäliikuntaan painottavia blogeja. 4. Säännöllisesti. Löysin blogisi kuukausi pari sitten, mutta kohta olen lukenut läpi kaikki vanhatkin postauksesi :)5. Kuntoilija/aktiiviurhelija. Lähes joka päivä sitä tulee salille suunnattua.6. A, c ja d. Haluan kunnon lisäksi lihaksia.7. Ehdottomat lempparit on bodystep ja bodycombat. Heti perässä rpm ja bodypump. Kokeilin viime viikolla myös ekaa kertaa bodyattackia ja kivaa oli 🙂
1.nainen 16 , ihan pian 17 !:)2.vaasa3.löysin sun blogin ku googlailin wsc ja ladylineia ja ilahduin niin niin kovaa ku löysin sun blogin , oon lukenu sun blogia ihan alusta asti ! rakastan sitä ! :)4.joka päivä5.aktiivinen kai , käyn salilla joka päivä (joo tiedän se ei oo hyvä juttu koska kroppa ei saa lepoa mutta se on niin kivaa olla salilla! )6.A,B,C,D , halun isot lihakset :D7.bodystep ,pump , combat , attack , rpv , step&body , muodostelma luistelu ..
1. Nainen, 262. Vaasa3. Muistaakseni löysin tänne jonkun toisen blogin kautta4. Käyn blogissasi säännöllisesti, olen lisännyt sen suosikkien listaan :)5. Entinen kilpaurheilija, nykyisin sitten varmaan kuntoilija6. Käyn salilla ja jumppaan koska se on huippu kivaa ja haluan pitää huolta itsestäni.7. Lemppari jumppa on BodyAttack koska se on haastava ja sopii mun ”liikekieleen”. Tykkään myös BodyStepistä ja Spinning+Core -tunneista, sekä Ainon RPV:sta. Yleensäkin tykkään treenata ”kunnolla ja laadukkaasti”, enkä ”hiimailla” salilla 😀
1. nainen 23v.2. helsinki.3. sattumalta. pii tehdä töitä mutta googlailin. eli oikeastaan googlen kautta.4. säännöllisesti, joka päivä ja hihkun onnesta kun on tullut uusi postaus.5. aktiivinen kuntoilija :D6. A!! urheilusta saa niin hyvän olon ja on mahtavaa ylittää omat rajat ja venyä uusiin ulottuvuuksiin.7. spinning: helppoa,kuluttaa kaloreita ja oon vaan addiktoitunut siihen. BodyJam: super super super hauskaa. BodyStep: eka les mills kokeiluni ja on pysynyt vakkari viikkotuntina jo vuosia 😀 kahvakuulatunnit ja hotpilates!
1. nainen&172. vaasassa3. disan blogin linkeistä4. aika usein kyllä5. kuntoilija6. koska se on kivaa, haluan laihtua/paremman kropan ja pitää kuntoa ylläni7. jalkapallo ehdottomasti, koska se on joukkuelaji ja siinä tulee hyvä kroppa ja loistava kunto+että se on kivaa.
1. nainen,212. vaasassa3. facebook4. usein (melkein joka päivä)5. kuntoilija, I think6. A, B and C7. Spinning, Bodypump, Core, Bodyattack, Bodycombat, BodystepHaleja! 🙂
1. nainen, 23v2. Tällä hetkellä Oulussa3. En muista enää miten löysin. Mutta olen käynyt tunneillasi asuessani lyhyitä aikoja Vaasassa ja tykkäsin tunneista, joten olit tuttu naama. Siksi aloin seurata sun blogia.4. Muutaman kerran viikossa5. kuntoilija6. treenaan että voisin kokonaisvaltaisesti paremmin. Terveys on numero 1 ja ulkonäkö numero 2.7. bodystep ja kaikki perus-rpv-tunnit on ihan mun juttuni! Tykkään myös kahvakuulailusta kovasti!
1. Nainen ja 22 v2. Joensuussa3. Enpä muista.. Varmaan jonkun toisen blogin kautta :)4. Pari kertaa viikossa5. Kaipa aktiivinen kuntoilija!6. Koska se on kivaa, pitää mielen virkeänä ja eipä pieni lihasten kasvu + kiinteytyminenkään haittaisi ;)7. Tällä hetkellä Bodyattack on aiiiivan lemppari! Plus myös kaikki tanssilliset tunnit, kuten Zumba !
1. nainen 312. vaasassa3. en muista!4. seuraan bloglovinilla5. tällä hetkellä sohvaperuna joka haluaa takaisin kuntoilijaksi!6. b, c ja d – jotta saisin selkäni parempaan kuntoon!7. spinning on aina ollu mun suosikki, siinä ei tarvi ajatella mitään koreografiaa ja pysyy hyvin mukana vaikka ajatukset olisivat muualla 🙂
1.Nainen 162.Vaasa3.Kaverini lukee sun blogia4.aika säännöllisesti5.aktiiviurheilija :D6.urheilu on kivaa ja saa hyvälle tuulelle ja sen lisäksi haluan pitää kuntoni yllä7.bodyattack ja spinnig 30min + bodypump 45min. Bodyattackin liikkeet ovat yksinkertaisia joten pääse helposti mukaan ja tehokas tunti. Bodypump 60min ei oo yhtä kiva kuin spinn+bodypump, koska mua sattuu laittaa tangon niskalleni kun teen jalkoja. Spinnigissä saan tuntumaan pelkästään jaloissa, enkä niskassa. Tykkään bodypumpissa koska siinä on hyvä musiikki ja se kasvattaa lihaksia!
1. Kvinna, 20v.2. Jyväskylässä, aiemmin Vaasassa3. Kaveri vinkkas facebookissa4. Säännöllisesti bloglovinin kautta5. Jotain kuntoilijan ja aktiiviurheilijan väliltä6. a+c+kesäkunto on aina kiva:)7. Lenkkeily – saa ajatukset pois muualle, kunto kasvaa, ja kaverin kanssa lenkkeily on melkeen kun maailmanparannusta. Step&Attack – Saa painaa täysillä menemään ja heittää aivot narikkaan. Zumba – Hauskaa, eikä tarvi niin rehkiä, mutta hiki lentää silti:)
1. Nainen & 292. Vaasa3. Sattumalta kun googlasin jotain4. Säännöllisen epäsäännöllisesti luen5. Kuntoilija, aktiivisuus vaihtelee :)6. Treenaan koska a.) se on kivaa, c.) haluan kohottaa kuntoa ja d.) en tunne voivani hyvin ellen pääse liikkumaan/treenaamaan säännöllisesti.7. Tykkään monista eri ryhmäliikuntatunneista, vaihtelu virkistää! Lemppareita on kuitenkin mm. spinning & core (varsinkin nimenomaan peräkkäin), rpv/body ja tbc. Lisäksi tykkään käydä kuntosalilla ja ulkoilla.
1. nainen, 182. Joensuu3. Googlen kautta etsin pumpin tracklistiä joskus4. Säännöllisesti5. Aktiivinen kuntoilija :D6. a ja c7. Bodyattack, koska se on niin energistä, hyvä musiikki, tunnit menee ihan älyttömän nopeesti, ohjaajat on ollu mulla hyviä ja tykkään tunnin jälkeisestä fiiliksestä
1. Nainen 232. Porista ollaan3. Googletin blogeja joissa käsitellään treenaamista4. Säännöllisesti :)5. Kuntoilija :)6. Haluan nostaa kuntoa ja kiinteytyä :)7. Mä en välitä kauheesti yleisillä paikoilla olosta, mutta jos oon salilla käyny tunneilla niin aerobic tunnit on olleet tosi kivoja 🙂 Kotona teen DVDeiden mukaan ohjeistettuja tunteja jotka on joogasta aerobisempaankin 🙂 Pitkät kävelyreissut on kanssa kivoja, en voi enää juosta, kun bulimiasta jäi vähän liikuntarasitetta..
1. Nainen 202. Turusta3. Olisiko ollut menaiset sivuilta, jossa oli juttu parhaista treeniblogeista4. säännöllisesti, päivittäin5. Ahkera kuntoilija6. Kaikki yllämainitut. Terveys, hyväolo, painonhallinta, kiinteytys jne. Urheilu on parasta!7. Tykkään eniten BodyPumpista, BodyCombatista ja uusi suosikki on Kuntonyrkkeily. Tykkään kaikesta vähän ronskimmasta ja”miehekkäästä treenistä” (bootcamp, toiminnalliset treenit etc.). Pallopelit on kans suosikkeja esim. pesis, koris, futis…