Kysymyksiä..

Saan jonkun verran kysymyksiä teiltä, ajattelin että teen aina viikon lopulla (sunnuntaina) postauksen näistä kysymyksistä & vastauksista. Silloin myös muut lukijat hyötyvät niistä 🙂

Aloitetaan tästä viikosta ja sunnuntaista!


5 Responses to “Kysymyksiä..”

  1. Anonymous sanoo:

    mua on mietityttäny un tedään kyykkyjä, niin pitääkö varpaiden ja polvien osoittaa suoraan eteenpäin? vai saako olla hieman luonnollista ”harotusta´´ eli että eivät osoita täysin suoraan eteenpäin? kunhan varpaat ja polvet menee kuitenkin samaan suuntaan samaan suuntaan.ja sitten bodypumpissa kun tehdään selkälihas kappaletta niin ”soutu´´ liikkeessä kun tankoa pitäisi vetää alaalta ylös, niin vedetäänkö sitä kohti napaa vai enemmänkin sinne suuntaan missä on sykemittari?mikä on sun mielestä teokkain liike käsivarsille ja etenkin ojentajill? haluaisin saada kivat kädet ennen kesää…KIITOS IHANASTA JA INNOSTAVASTA BLOGISTA!

  2. Anonymous sanoo:

    Olen itsekin kiinnostunut liikunnasta ja ravinnosta, joten mielenkiinnostani haluaisin kysyä, mitä kouluja olet käynyt? Eli millainen koulutus sinulla on?

  3. Anonymous sanoo:

    Hei, olisko sulla jotain biisiehdotuksia, mistä asiakkaat on tykänneet ja niiden tahtiin vois tehdä lihaskuntoa? Ja tietysti mistä itde oot tykänny 😀 Esim. sellasia, minkä tahtiin vois tehdä eri kyykkyvariaatioita, askelkyykkyjä, vatsoja yms..

  4. M sanoo:

    Tuossa oli BodyPumpista jo kysymyksiä, niin jatkanpa aiheesta. Kävin tunnilla pitkästä aikaa, ja muistin miksen siellä oo käynyt: en saa penkkipunnerrusta tuntumaan rintalihaksissa juuri yhtään! Eniten se tuntuu hauiksessa ja etuolkapäissä. Oon yrittänyt vaihdella vähän asentoa ja käsien leveyttä, tuon tangon kunnolla rinnalle, ei siis liian ylös, enkä purista tankoa. Keskityn siihen, että tekisin liikkeen rintalihaksella. Silti en saa tuntumaan oikeassa paikassa. Etunojapunnerrukset kyllä tuntuu rintalihaksessa.Osaisitko sanoa mistä vois johtua, tai mitä voisin vielä kokeilla. Ärsyttää kun ei sit hauisbiisiä pysty tekemään kunnolla, kun on tavallaan yhden biisin jo hauiksille tehnyt.

  5. Anonymous sanoo:

    Mulla on sama juttu kuin ylemmällä kommentoijalla, eli penkkipunnerrus tuntuu enemmän käsissä, eikä rintalihaksissa… Ja musta tuntuu että en osaa tehdä ojentajaliikkeitäkään kunnolla, ainakaan ranskalaista punnerrusta. :/Oon miettinyt että mistä tietää oman maksimisykkeen? Oon nähnyt netissä erilaisia laskukaavoja mutta mikähän niistä ois ns. oikea? 🙂

Kommentoi