Core

Iltaa! Sain tehtyä tänään sen uuden CORE-ohjelman josta kirjotin viime viikolla, ja ohjelma pääsi testiin heti illalla Spinningin jälkeen! Ensimmäisen ohjauskerran jälkeen tulee yleensä vielä jotain pientä fiilausta mutta ihan ok:lta tuo tuntui 🙂

CORE-Biisilista:

  1. Flytta på dej (Peet Syntax & Alexie Divello Radio Edit) – Alina Devecerski
  2. Diamonds – Rihanna
  3. Finally Found You (feat. Sammy Adams) – Enrique Iglesias
  4. Nothing’s Gonna Change My Love for You (Topmodelz Remix Edit) – Scotty
  5. Sweet Spot – Flo Rida feat. Jennifer Lopez
  6. My Heart Is Refusing Me (SeventyEight Version) – Loreen
  7. Marilyn Monroe – Nicki Minaj

Linkeissä olevat ei oo ihan samoja versioita mitä mulla on, mutta melkein 🙂

Pakko kertoo teille kaikille eräs juttu liittyen tähän blogiin ja pari postausta alemmas jossa kyselin millaisista ohjaustyyleistä pidätte.
Noh, siellä oli eräs kommentti kirjoitettu aika negatiiviseen sävyyn ohjaajasta ja koska minä olin aiheesta kysellyt ja mun blogihan tää on, oletin kommentoijan tarkoittavan minua. Kestän kritiikkiä ihan hyvin ja on ihan kiva saada palautetta josta voi miettii omaa ohjausta ja parantaa sitä.
Noh, minähän aloin heti miettiä että mitä ihmettä mä oon oikeen sanonu tai tehnyt että joku on siitä loukkaantunut. Oikeestaan tuli jopa paha mieli tästä, koska mä en koskaan haluais että joku pitää mun juttuja ilkeilynä. Vaikka joskus sanonkin tiukasti niin olen kuitenkin suhteellisen positiivinen luonteeltani ihan yleisestikin 🙂
Kävi kuitenkin ilmi että kommentin kirjoittaja ei tarkoittanu minua ja mä oon ihan turhaan miettinyt tätä omassa päässäni 😀 Voi Voi, pitäis ehkä ottaa selvää ennen kuin olettaa että itsestä kirjoitetaan. Noh hauska juttu loppujen lopuksi koko homma 😀

EDIT. k.o kommentit on poistettu koska en halua kirjoitella muista tänne kuulumattomista henkilöistä nimellä julkisesti.

Kävin tänään poikkeuksellisesti pitkällä kävelylle, dallailin reippaaseen tahtiin 1h30min ja voi poijjaat että oli kiva ilma tänään. Oli pakko ottaa fotoja matkan varrella 🙂

piti pestä kenkulit jälkeenpäin. Olin unohtanut ulkolenkkarit ladylle 🙁


3 Responses to “Core”

  1. Anonymous sanoo:

    Jos jotakin niin mulle itellenikin tuli paha mieli siitä, että luulit, että tarkoitan sua 😉 T: se samainen e

  2. Mikaela sanoo:

    Hej ! Kan du sätt spinning biisi listan också, nyaste låtarna eller kanske du har satt dem redan i något annat inlägg?!;-)

Kommentoi