Kanamunat kuuluu meikäläisen jokapäiväiseen ruokavalioon. Niistä voi tehdä vaikka mitä erilaisia ruokia. Munan sisältö on kaikkea sitä mitä pieni tipu olisi tarvinnut syntyäkseen(tipu parka), niin eihän se voi olla muuta kuin ravintorikas ruoka-aine 🙂 Nyt mulla on ollut tapana illalla paahtaa pari ruis/tms leipää ja siihen päälle ”voita”, juustoa, kinkkua + kanamunaa ja hieman suolaa, namnamnam! Toinen kanamunapohjainen hyvä resepti on tämä piirakka.
Jumpat meni oikeen mukavasti tänään, vedin attackin aikana nesteytystabuilla vahvistettua vettä ja tuntui että spinning+core meni vähän kevyemmin kuin aikasempina viikkoina. Yleensä kahden tai kolmen kovan tunnin jälkeen on pää kipeenä kun ei ole ehtinyt juoda tarpeeksi, nyt ei ollut ja olo on muutenkin energinen edelleenkin vaikka oon vetänyt aika kovan setin tänään 🙂
Olin tänään aamupäivällä saunassa jumpan jälkeen niin yksi asiakas sanoi että oon kuulemma ihan kone, hahah oli aika hauska kun ollaan heitetty tosta joskus kavereiden kanssa läppää…i’m a machiiiiineee beibee!
Hyviä Unia Treenikuvia! 🙂



Uskon kyllä täysin että oot kone! Noilla ohjausmäärillä. Mulla on tulossa pumpin veto Attackin jälkeen torstaina (pumppituuraus) ja oon koittanut itteeni tsempata että jaksan vielä Attackin jälkeen tehdä jotain enkä kuupahda… jaksaajaksaa. Yleensä Attack vie mehut eikä sen jälkeen oo mielessä kuin sohva ja syöminen.